STM32L011D4P6 Integrated Circuits IC Electronic Components IC Chips
AYE TECHNOLOGY CO., LIMITED
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : STMicroelectronics
Model Number : STM32L011D4P6
Place of Origin : Original
MOQ : 1pcs
Price : Consultant
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 10000pcs/day
Delivery Time : In Stock
Packaging Details : Standard Box
Description : ARM Microcontrollers - MCU Ultra-low-power ARM Cortex-M0+ MCU 16-Kbytes Flash, 32 MHz CPU
Warranty : 365days
Quality : 100% original Brand
Condition : Original Product
Shipping By : China Post/DHL/FEDEX/UPS/TNT/DPEX/KAS
High light : ARM Microcontrollers - MCU Ultra-low-power ARM Cortex-M0+ MCU 16-Kbytes Flash, 32 MHz CPU
Contact Now
PRODUCT DESCRIPTION
For more information on
PRODUCT PROPERTIES
Manufacturer:STMicroelectronics
Product Category:ARM Microcontrollers - MCU
Series:STM32L011D4
Mounting Style:SMD/SMT
Package / Case:TSSOP-14
Core:ARM Cortex M0+
Program Memory Size:16 kB
Data Bus Width:32 bit
ADC Resolution:12 bit
Maximum Clock Frequency:32 MHz
Number of I/Os:11 I/O
Data RAM Size:2 kB
Supply Voltage - Min:1.8 V
Supply Voltage - Max:3.6 V